به پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه حضرت حجت بن الحسن (عج) تهران خوش آمدید.
صفحه اصلی دستگیری سارقان منزل آیت‌الله طاهری‌ شیرازی

.:: دستگیری سارقان منزل آیت‌الله طاهری‌ شیرازی ::.

تاريخ خبر : 1393/6/4
خبرگزاری تسنیم: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۳ مرد و یک زن در ارتباط با سرقت منزل آیت‌الله طاهری‌شیرازی خبر داد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، ساعت 14 روز 22 مردادماه وقوع یک فقره سرقت از منزل از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به کلانتری 134 قلهک اعلام شد که با حضور مأموران در محل سرقت مشخص شد که سارقان از منزل یکی از افراد خیر و بنام منطقه قلهک به نام آیت‌الله طاهری‌شیرازی سرقت کردند. 


در ادامه پرونده مذکور به دستور شعبه 6 بازپرس دادسرای ناحیه 3 به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ سپرده شد و در تحقیقات مقدماتی از آیت‌الله طاهری شیرازی مشخص شد که وی روز سرقت به دلیل بیماری قادر به حضور در نماز جماعت مسجد نبود و در اتاق خود مشغول استراحت بوده است که چند نفر با ورود ناگهانی به منزل ایشان اقدام به گرفتن کلید گاوصندوق به زور تهدید از وی کرده بودند.


کارآگاهان با توجه به اظهارات آیت‌الله طاهری شیرازی اطلاع یافتند که سارقین پیش از سرقت به عنف، قصد سرقت گاوصندوق را داشتند که پس از اطلاع از حضور آیت‌الله طاهری شیرازی، با تهدید وی اقدام به گرفتن کلید گاوصندوق و سرقت وجوه نقد داخل آن کرده بودند.


در ادامه کارآگاهان اطمینان یافتند که سارقین از وجود وجوه نقد در منزل آیت‌الله طاهری شیرازی اطلاع قبلی داشتند و از این رو افراد مرتبط با صاحب خانه و محل سکونت آیت‌الله طاهری شیرازی را مورد تحقیق قرار دادند که در نهایت مشخص شد فرزند یکی از ساکنان قبلی آن مجتمع مسکونی با اطلاع از وجود پول نقد در منزل آیت‌الله، اطلاعات لازم در خصوص زمان تردد آیت‌الله و وجوه نقد داخل منزل وی را به همدستان خود داده است.


در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که فرزند ساکن قبلی آن مجتمع اقدام به طراحی سرقت از منزل آیت‌الله طاهری‌شیرازی کرده است که با شناسایی وی، دستگیری نامبرده در دستور کار قرار گرفت که این فرد پس از دستگیری به طراحی سرقت و معرفی همدستان خود اعتراف کرد.


سرهنگ عباسعلی محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی تسنیم، با اعلام خبر دستگیری سارقان منزل آیت‌الله طاهری شیرازی عنوان کرد: پس از دستگیری سارق منزل آیت‌الله طاهری شیرازی مأموران پلیس موفق به شناسایی دیگر اعضای این باند شدند و 3 متهم مرد و یک زن را در خصوص این پرونده دستگیر کردند که متهمان با قرار قانونی صادر شده برای تحقیقات بیشتر در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.


در پایان مدرسه علمیه حجت بن الحسن (عج) کمال تشکر از نیروی انتظامی و پلیس آگاهی تهران بزرگ را دارد.


دانلود فایل